IMMERGAS vykurovacia technika

Rodinné a bytové domy - Komerčné budovy

Kondenzačné kotly

Plynový kondenzačný kotol je vysoko účinné, efektívne a úsporné plynové zariadenie priateľské k životnému prostrediu. Inštaluje sa ako do nových vykurovacích systémov, tak aj do existujúcich, ktoré prechádzajú rekonštrukciou a potrebujú nový kondenzačný kotol.

Ponuka plynových kondenzačných kotlov značky IMMERGAS poskytuje účinné štandardy pre nové vykurovacie systémy, ohodnotené triedou 5 (ako najviac ekologické kotly určené Európskou normou UNI EN 297 a UNI EN 483), redukujúce emisie CO a NOx.

Komínové príslušenstvo k týmto plynovým kondenzačným kotlom sa volá „Zelená Séria“. Má dlhú životnosť a jednoducho sa inštaluje.

Tradičné kotly

Tradičné kotly sú kotly s jednoduchým princípom spaľovania s prirodzeným ťahom do komína alebo nútene ventilátorom do potrubia odvodu spalín.

Všetky tradičné kotly Immergas sú vhodné na inštaláciu ako do nových vykurovacích systémov tak i na výmenu kotlov už v existujúcich vykurovacích systémoch. Tradičné kotly Immergas sa prispôsobia požiadavkám vášho vykurovacieho systému a uspokoja potreby na vyššej úrovni.

Ponúkame produkty vysokej kvality, hi-tech technológie, ktoré majú kompaktné rozmery, nízku hlučnosť, sú ekologické a cenovo dostupné.

Regulácia a ovládanie kotlov

Optimálne zvolené príslušenstvo prináša užívateľom nielen želané úspory energie a času, ale taktiež nadštandardný komfort a pohodlie. Vhodne zvolený regulátor a vonkajšia sonda automaticky vyhodnocujú situáciu a prispôsobujú teplotu vody vo vykurovaní, čím čo najefektívnejšie zabezpečia požadovanú teplotu vykurovaných priestorov. Správna regulácia šetrí nielen financie, ale aj kotol, keďže reguláciou výkonu zabraňuje častému zapínaniu a vypínaniu kotla. Priestorové termostaty a regulátory teploty priestoru vám umožnia sledovanie a časovým programom nastavia ideálnu teplotu priestoru presne vtedy, keď to potrebujete. Na rýchle nastavenie a monitorovanie teploty vo vašej domácnosti postačia aj jednoduchšie priestorové termostaty s ON/OFF reguláciou. Vyspelejšie priestorové regulátory plynule menia výkon kotla, disponujú množstvom funkcií a umožňujú vzdialené ovládanie kotlov z monitorovaného priestoru.

p

Pre viac informácií

APLIKÁCIA DOMINUS

Ovládanie kotla na diaľku pomocou smartfónu alebo tabletu, kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Aplikácia DOMINUS prináša do vašich domácností komfort v podobe vzdialeného riadenia vybraných plynových kondenzačných kotlov IMMERGAS. Táto jednoduchá a intuitívna aplikácia umožňuje ovládať kotol na diaľku a zobrazovať prevádzkové údaje prostredníctvom tabletu alebo smartfónu. Pomocou voliteľného Wi-Fi modulu, pripojeného k dostupnej Wi-Fi sieti, je možné kotol zapínať a vypínať, zobrazovať aktuálnu hodnotu priestorovej teploty a meniť jej nastavenie, podobne ako viaceré prevádzkové parametre, a tiež meniť pracovný režim kotla, či odblokovať prípadné poruchy.

p

Pre viac informácií

Prietokové ohrievače TÚV

Immergas má v ponuke prietokové ohrievače teplej úžitkovej vody pod názvom Julius, Caesar a Super Caesar. Slúžia na ohrev teplej úžitkovej vody v domácnosti.

Hlavná charakteristika:

 • Elektronické zapaľovanie,
 • Modulácia tepelného výkonu
 • Elektrický krytie IPX4D
 • Prietokový ohrev TÚV

DIM zónové hydraulické rozdeľovače

Pripojiteľná sada DIM pre riadenie zónových vykurovacích systémov, zmiešaných vysoko-nízko teplotných systémov a vysoko-prietokových systémov. Tieto rozdeľovacie sady poskytujú výhodu zabudovania, v prípade potreby do steny s potrebnou hĺbkou18 cm, alebo prípadne priamo na plochu steny. Typy ABT a A2BT majú zabudovanú nezávislú ekvitermickú reguláciu pre nízkoteplotné podlahové systémy.

Smaltované zásobníky TÚV

Smaltované zásobníky teplej úžitkovej vody sú výborným riešením pri potrebe zvýšeného odberu TÚV (v ponuke objem od 125 do1000 litrov). Ohrievajú vodu priebežne a umožňujú nepretržitý odber.

Výhody použitia ohrievačov s nepriamym ohrevom vody:

 • jednoduchá inštalácia a pripojenie k zdroju vykurovacej vody (kotol, solárny kolektor),
 • veľmi rýchly ohrev TÚV,
 • smaltovaný oceľový zásobník zabezpečuje všetky hygienické požiadavky na kvalitu TÚV,
 • vstavaná Mg anóda zvyšuje odolnosť voči korózii,
 • kvalitná polyuretánová izolácia zaisťuje minimálne tepelné straty,
 • plynulo nastaviteľná teplota TÚV do60°C,
 • možnosť pripojenia viacerých odberných miest,
 • presná kontrola teploty TÚV,
 • možnosť zapojenia cirkulácie TÚV.

Antikorové zásobníky

Stacionárne nepriamoohrevné zásobníky teplej úžitkovej vody pre pripojenie ku kotlom IMMERGAS. Zásobníky sú vyrobené z vysoko kvalitnej antikorovej ocele. Vo výbave zásobníkov je teplomer, expanzná nádoba TÚV, poistný tlakový ventil a teplotná sonda NTC. Ako voliteľné príslušenstvo je možné domontovať cirkulačné sady TÚV pre externé obehové čerpadlo.

Solárne systémy

Solárne systémy Immergas sú vytvorené tak, aby umožňovali inštalatérom a servisným technikom jednoduchú prácu so systémom, ktorý ponúka obnoviteľné zdroje energie. Šetria energiu, znižujú finančné náklady na ohrev TÚV a poskytujú ten najlepší komfort každej domácnosti. Sú ekologické, prakticky nevyčerpateľné, nezaťažujú životné prostredie, chránia našu zelenú planétu.

Produkty z rady Solárne systémy Immergas využívajú slnečnú energiu na ohrev teplej úžitkovej vody, na kúrenie prípadne oboje.

Chemické čistenie a filtre

Protector F1

Ochranná kvapalina na100 lvody ústredného kúrenia
Chráni pred koróziou a usadzovaním vodného kameňa
Udržuje účinnosť systému a predlžuje životnosť kotla

Boiler Noise Silencer F2

Protihluková kvapalina na 100 l vody ústredného kúrenia
Znižuje hlučnosť kotla
Zvyšuje účinnosť prenosu tepla

Cleaner F3

Čistiaca kvapalina na 100 l vody ústredného kúrenia
Čistí silne znečistené systémy
Odstraňuje kal, vodný kameň a obnovuje účinnosť

Leak Sealer F4

Utesňovacia kvapalina pre drobné úniky na 100 l vody ústredného kúrenia
Utesňuje trhliny a priesaky
Ideálny pre zníženie tlakových strát z uzavretých systémov

Powerflushing Cleaner F5

Silno čistiaca kvapalina (veľmi znečistený systém) na 100 l ústredného kúrenia
Odstraňuje kal, vodný kameň a obnovuje účinnosť
Odstraňuje kal, vodný kameň a obnovuje účinnosť

AF10 Biocide 500 ml

Antibakteriálna kvapalina na 200 l vody ústredného kúrenia
Prevencia bakteriálnej kontaminácie vykurovacieho systému
Vhodné pre podlahové vykurovanie

Alphi-11

Ochranná mrazuvzdorná zmes
Kombinovaná nemrznúca zmes a protektor
Chráni vykurovaciu aj chladiacu vodu

Total Filter TF1

Odstredivo magnetický filter (ochrana kotla)
Odstraňuje magnetické a nemagnetické nečistoty
Rýchle čistenie filtra bez potreby demontáže

Magnetický filter MagnaClean Micro2

Magnetický filter MagnaClean® Micro2 bol vyvinutý firmou ADEY, ktorá má vedúce postavenie na trhu vo Veľkej Británii v oblasti magnetickej filtrácie vody a viac krát získala ocenenie. Ponúka jedinečné riešenie ochrany centrálnych vykurovacích systémov domácností proti poruchám spôsobenými čiernym kalom z oxidu železitého a iným magnetickým nečistotám. Je možné ho inštalovať aj na miestach, kde je minimálny priestor na inštaláciu. Kompaktný filter pomáha znižovať náklady na energiu a emisie oxidu uhličitého čím zabezpečuje dlhú životnosť vykurovacieho systému.

Výhody inštalácie

 • Kompaktná konštrukcia, malá náročnosť na miesto inštalácie
 • Účinná magnetická filtrácia
 • Možnosť spodného vyprázdňovania
 • Veľkosť spojok: 22 mm alebo 1″
 • Nemagnetický zachytávač nečistoty
 • Jednoduché a rýchle dávkovanie chemikálie
 • Jednoduchá inštalácia a údržba

Magnetický filter MagnaClean Professional 2

Magnetický filter vykurovacej vody MagnaClean® Professional 2 prináša nový spôsob filtrácie centrálneho vykurovacieho systému domácností, čím chráni ako existujúce tak i novo-inštalované vykurovacie systémy. MagnaClean Professional 2 je osvedčený, vysoko-účinný, s maximálnym prietokom 3 m3/h, kompaktný magnetický a nemagnetický filter. Navrhovaný na 100%-né zachytávanie oxidu železitého, ktorý cirkuluje vo vykurovacom systéme.

Výhody inštalácie

 • Kompaktná konštrukcia, malá náročnosť na miesto inštalácie
 • V porovnaní s Micro verziou má väčší filtračný objem.
 • Odporúčaný najväčší prietok: 3 m3/h
 • Možnosť spodného vyprázdňovania
 • Veľkosť spojok: 22 mm alebo 1″
 • Účinná magnetická filtrácia
 • Nemagnetický zachytávač nečistoty
 • Jednoduché a rýchle dávkovanie chemikálie
 • Jednoduchá inštalácia a údržba

Magnetický filter MagnaClean Professional 2XP

Magnetický filter vykurovacej vody MagnaClean® Professional 2XP prináša nový spôsob filtrácie centrálneho vykurovacieho systému domácností, čím chráni ako existujúce tak i novo-inštalované vykurovacie systémy. MagnaClean Professional 2XP je osvedčený, vysoko-účinný, s maximálnym prietokom 5 m3/h, kompaktný magnetický a nemagnetický filter. Navrhovaný na 100%-né zachytávanie oxidu železitého, ktorý cirkuluje vo vykurovacom systéme.

Výhody inštalácie

 • Kompaktná konštrukcia, malá náročnosť na miesto
 • V porovnaní s Professional verziou má väčší filtračný objem.
 • Odporúčaný najväčší prietok: 5 m3/h
 • Možnosť spodného vyprázdňovania
 • Veľkosť spojok: 1“
 • Účinná magnetická filtrácia
 • Nemagnetický zachytávač nečistoty
 • Jednoduché a rýchle dávkovanie chemikálie
 • Jednoduchá inštalácia a údržba

Radiátory

IMMERPAN, NOVÁ LÍNIA VÝROBKOV Z PONUKY IMMERGAS

Sortiment plochých oceľových radiátorov, prezentovaných pod názvom IMMERPAN rozširuje a obohacuje ponuku na splnenie požadovaných nárokov užívateľov značky IMMERGAS. IMMERGAS v prípade nových plochých radiátorov spojil vysokú efektivitu s kompaktnými rozmermi. Vďaka svojmu elegantnému výzoru a exotermickej vlastnosti sú ideálne do každej domácnosti. Radiátory IMMERPAN sú optimálne ako vhodný doplnok k špičkovým plynovým kotlom IMMERGAS.

ZARUČENÁ KVALITA

Ploché radiátory IMMERPAN sú vyrobené z oceľového plechu. Prevádzkový tlak je maximálne 10 bar a teplota 120°C. Oceľové radiátory IMMERPAN majú výnimočnú záruku v dĺžke 10 rokov, ako aj potrebný certifikát kvality ISO 9001:2000 zabezpečený z výroby. Nová séria radiátorov sa vyrába v bielej farbe (RAL 9010) a vo všetkom vyhovuje norme EN 442.

POŽIADAVKY NA INŠTALÁCIU

Radiátory IMMERPAN je vhodné inštalovať k zdroju s maximálnou teplotou vody 120°C. Sú obzvlášť vhodné ku kotlom s nízkou vykurovacou teplotou, z ktorých sú ideálne IMMERGAS plynové kondenzačné kotly. Pre najúčinnejšie odovzdanie tepla je preto dôležité umiestnenie radiátorov: 4 cm od steny, 12 cm od podlahy, 10 cm od rohu steny merané od vrchnej časti radiátora. Aby nedošlo k poškodeniu radiátorov pri inštalácii, každý kus je samostatne balený. Všetko potrebné príslušenstvo k inštalácii je pribalené z výroby. IMMERPAN,

NOVÁ LÍNIA VÝROBKOV Z PONUKY IMMERGAS VŠETKY POŽIADAVKY

Radiátory IMMERPAN sú vyrábané v 5 rôznych typoch, s ventilom a bez ventilu. Sú v dĺžke 400 až 3000 mm, pričom inštalačná vzdialenosť sa pohybuje medzi 300 a 900 mm. V prípade verzie bez ventilov stoja 2-2 inštalačné body na ľavej a pravej strane radiátora. Pri verzii s ventilom (označenie CV) je možné na spodnej časti radiátora nájsť ďalšie dva inštalačné body. Tieto typy sú z výroby dodávané s upevňovacím príslušenstvom.

SPRÁVNY VÝBER VEĽKOSTI

Pre dosiahnutie požadovaného komfortu je nutný správny výber veľkosti výhrevného telesa – radiátora. K tomu slúži projektový výpočet vychádzajúci z prevádzkových podmienok – teplôt prívodu a spiatočky vykurovacieho systému a požadovanej úrovne teploty miestnosti. Výsledný sálavý výkon radiátorov, vypočítaný na základe ľubovoľných teplotných pomerov, je možné pomocou tabuľky Prepočtových koeficientov na 8. strane upraviť na výkon pri parametroch podľa normy EN 442 a následne podľa neho vybrať vhodný typ a veľkosť radiátorov z tabuľky Tepelných výkonov na stranách 4 a 5. Pozn.: priamy výber typu a rozmerov radiátora je možný aj pre teplotné spády 90/70 a 55/45 pre dosiahnutie teploty miestnosti 20°C. Upozornenie: v prípade projektového výpočtu podľa nereálne vysokých teplôt, odporúčame výsledný vypočítaný výkon bez prepočtu použiť pre správne odhadnuté reálne prevádzkové teplotné podmienky – tzn. dôjde tak k výberu väčších rozmerov radiátora, ktorý potrebný výkon dosiahne aj s tými nižšími teplotami. Podobne je potrebné postupovať v prípade použitia kondenzačného kotla, ako zdroja tepla, tzn. predimenzovať veľkosť radiátorov o cca 20%, aby sa požadovaný komfort dosiahol aj pri nízkych prevádzkových teplotách, ktoré zároveň podporia väčší kondenzačný efekt = maximálnu úsporu plynu.

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá IMMERGAS vzduch – voda, využívajú vonkajší vzduch ako obnoviteľný zdroj energie. Vynikajúce sú ako na chladenie, tak aj na vykurovanie domácností, kancelárií, nových i existujúcich priestorov, poskytujú výborné riešenie pokiaľ sa jedná o energetickú účinnosť, nízke prevádzkové náklady a chránia životné prostredie (žiadne znečisťujúce emisie vypúšťané do ovzdušia).

MAGIS PRO 5 ErP alebo MAGIS PRO 8 ErP alebo MAGIS PRO 10 ErP

Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda (vonkajšia jednotka je oddelená od vnútornej jednotky čerpadla). Obe tieto hlavné časti sú samozrejme prepojené okruhom chladiva a komunikačným káblom. Tepelné čerpadlá MAGIS PRO ErP sú určené na vykurovanie, ohrev TÚV a chladenie. Vnútorná jednotka je kompletne vybavená na pripojenie nepriamo ohrevného zásobníka TÚV. Vonkajšia jednotka čerpadla je už od výroby vybavená sondou snímania vonkajšej teploty. Taktiež je možné k vonkajšej jednotke tepelného čerpadla pripojiť externú sondu (voliteľné), v prípade že zariadenie je umiestnené tak, že nedokáže samo nasnímať vonkajšiu teplotu.

Vyspelá elektronika umožňuje reguláciu nielen okruhu TÚV, ale i riadenie jedného nezmiešavaného a jedného zmiešavaného vykurovacieho okruhu. Samozrejmosťou je režim chladenia v letných mesiacoch.Tepelné čerpadlo MAGIS PRO xx ErP vyhovuje podmienkam ErP.

AUDAX TOP 6 ErP alebo AUDAX TOP 8 alebo ErP AUDAX TOP 12 ErP alebo AUDAX TOP 16 ErP alebo AUDAX TOP 18 ErP alebo AUDAX TOP 21 ErP

 • Monoblokové tepelné čerpadlo vzdruch-voda
 • 3 jednofázové verzie (TOP 6,8,12)
 • 3 trojfázové verzie (TOP 16,18,21)
 • Reverzibilná funkcia – kúrenie/chladenie
 • Kombinovateľné s externým zásobníkom TÚV
 • Kombinovateľné s plynovým kotlom
 • Invertorový kompresor (modulačný)
 • Elektronický expanzný ventil
 • Modulačný ventilátor
 • Energeticky úsporné modulované čerpadlo
 • Tepelný výmenník Vzduch/Voda, expanzná nádoba, prietokový spínač a poistný 3 bar ventil
 • Vybavený diaľkovým ovládaním (trieda účinnosti VI), vodným 1ʺ filtrom hrubých nečistôt a antivibračnou sadou
 • Naplnené chladivom R410A

MAGIS COMBO 5 MAGIS COMBO 8 MAGIS COMBO 10

MAGIS COMBO 5 PLUS alebo MAGIS COMBO 5 PLUS alebo MAGIS COMBO 5 PLUS

 • Split systém – vonkajšia jednotka (kondenzačná) + vnútorná jednotka (hydronický modul)
 • Hybrid systém – tepelné čerpadlo (primárny zdroj) + kondenzačný kotol na plyn (alternatívny zdroj s výkonom 24 kW)
 • Reverzná funkcia vykurovanie/chladenie
 • Invertorový rotačný kompresor
 • Elektronický expanzný ventil
 • 4-cestný ventil pre inverzný cyklus
 • Nízko energetické čerpadlo
 • 3-cestný prepínací ventil pre pripojenie zásobníka TÚV
 • Uzatváracie ventily ¾ ʺ vykurovanie s filtrom hrubých nečistôt

Hybridná časť – alternatívny zdroj pre MAGIS COMBO / COMBO PLUS je kondenzačný kotol na plyn (z výroby zabudovaný vo vnútornej jednotke). Výkon kotla je v režime ÚK 24,0 kW, v režime ohrevu TÚV je 27,3 kW. Kotol má zabudovaný antikorový primárny výmenník, kondenzácia v predzmiešavacom horáku. Kotol má elektronické zapaľovanie a moduláciu plameňa. Elektrické krytie IPX4D, nízke emisie NOx a CO. Prietokový ohrev – množstvo TÚV (delta t = 30°) typ COMBO = 13,1 l/min.

RAPAX 300 V2 alebo RAPAX 300 SOL V2

TEPELNÉ ČERPADLO BEZ INTEGROVANEJ SOLÁRNEJ SKUPINY

Séria RAPAX V2 je ideálna na rekonštrukciu ohrevu teplej úžitkovej vody v rodinných domoch s úmyslom, aby bolo možné pokryť energetické nároky na výrobu TÚV obnoviteľnými zdrojmi energie. Je výbornou možnosťou využitia solárnej energie a vhodná pre použitie v takých systémoch, ktoré boli vytvorené tak, aby bola výroba TÚV riešená bez plynu.

MENŠIA SPOTREBA A EKOLOGICKÉ FUNGOVANIE

SÉRIE RAPAX V2 podstatne znížia zaťaženie životného prostredia, v porovnaní s tradičnými plynovými ohrievačmi vody. Vďaka tepelnému čerpadlu sa využije teplo vzduchu, ako obnoviteľný zdroj energie, na ohrev teplej úžitkovej vody.

TICHÝ REŽIM

Prevádzka tepelného čerpadla RAPAX ErP so zásobníkom TÚV prebieha pri veľmi nízkej zvukovej hladine, preto je jeho montáž vhodná aj v obytných priestoroch.

JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA

Toto tepelné čerpadlo môže byť inštalované aj do nevyhrievaných priestorov, napr. do garáží, práčovní alebo skladov, ich montáž si nevyžaduje veľa práce. Ak si prajeme využiť vonkajší vzduch, resp. chceme ochladený vzduch vyviesť do vonkajšieho priestranstva, inštaláciu vzduchotechnických rúr a tvaroviek je možné jednoducho uskutočniť po prerazení stien.

KOMFORT

Ideálne pre väčšie rodiny. Objem zásobníka TÚV je 270 litrov. Teplota teplej vody môže byť nastavená až do 62 °C.